نوبت دهی راننده

 

  

نوبت دهی راننده

یکی از خدمات اصلی سامانه شیپین نوبت دهی به رانندگان و مدیریت صف ورود به کارخانه و یا پایانه ها در محل بارگیری و یا تخلیه می باشد. سیستم نوبت دهی راننده در صنعت های مختلفت متفاوت می باشد به همین دلیل قسمت نوبت دهی راننده در سامانه شیپین به صورت اختصاصی در صنعت های فولاد، سیمان، پتروشیمی، پایانه ها و صنایع غذایی لحاظ شده است. مشخصه های اصلی این سامانه عباتند از:

 

 

 دریافت نوبت از طریق پیامک

در این روش رانندها بوسیله پیامک شماره نوبت اختصاصی را طریق پیامک در اعلام بار و نوبت دهی شیپین دریافت می کنند و حتی امکان درخواست نوبت جدید هم از طریق پیامک برای رانندگان امکان پذیر است. این روش برای راننده هایی که گوشی هوشمند ندارند و یا حتی دسترسی به اینترنت ندارند قابل استفاده است.

 

 

دریافت نوبت از طریق اپلیکیشن موبایل

برنامه موبایل برای مشاهده شماره نوبت رانندگان و تعداد افراد حاضر در صف کاربرد دارد. در هر دو روش نوبت دهی پیامکی و موبایل رانندگان بنا به مدل کار کارخانه و یا شرکت بدون حضور در محل نوبت دریافت کنند. برخی مشتریان نیازهایی بخصوصی دارند که در سامانه شیپین به صورت اختصاصی در اختیارشان قرار داده شده است. به عنوان مثال تفکیک قبض پارکینگ از صدور نوبت اتوماتیک، برگه نوبت، دریافت هزینه نوبت و ... برای هر یک از مشتران به صورت اختصاصی پیاده سازی شده است.

 

 

مشاهده نوبت در مانیتور پارکینگ

در بیشتر کارخانه ها، معادن و پایانه های حمل و نقل رانندگان در محل بارگیری حضور دارند. نمایش صف رانندگان و شماره نوبت رانندگان در محل بیرونی کارخانه جهت اطلاعات و بالا رفتن سرعت بارگیری تاثیر زیادی دارد. به همین خاطر سامانه نوبت دهی و اعلام بار شیپین یک خروجی اختصاصی برای نمایش صف رانندگان طراحی کرده است.

 

 ایجاد چند صف برای نوبت دهی رانندگان

تعداد مراجعه ناوگان ها برای بارگیری برای هر موجموعه متفاوت می باشد به همین دلیل شما می توانید چند صف نوبت دهی راننده بر اساس نوع کامیون مجزا تعریف کنید. یکی ار مهمترین مزیت های این کار این است که تعداد خودرو هایی که کمتر هستند در صف طولانی منتظر نمی مانند. سامانه شیپین امکان تعریف صف های متفاوت بر اساس نیاز با شماره نوبت مجزا برای نوبت دهی رانندگان در اختیار کاربر قرار می دهد.

 

درحالت کلی نیاز صنعت های مختلف نظیر نوبت دهی فولاد و یا اعلام بار در معادن و یا اعلام بار سیمان متفاوت بوده و می بایست نیاز سنجی اولیه انجام و پیاده سازی انجام پذیرد.